Social Media Social Media Social Media
DO WYDARZENIA
0
dni
:
0
godzin
:
0
minut
:
0
sekund

Lokalizacja

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
ul. Kawęczyńska 36. 03-772 Warszawa

No Code Days 2022 – największa konferencja LC/NC w Polsce

No Code Days 2022 to pierwsza ogólnopolska konferencja dotycząca tematyki Low-Code oraz No-Code. 3 bloki tematyczne (Ścieżka Biznesowa, Konsultanta oraz Zmiany)

Podczas No Code Days 2022:

  • Pomożemy Ci lepiej zrozumieć i poznać od podszewki technologie Low-Code i No-Code.
  • Ujawnimy, jakie problemy rozwiązują narzędzia Low-Code/No-Code oraz jakie korzyści i oszczędności płyną z ich użycia.
  • Podpowiemy, jak bezpiecznie wdrożyć rozwiązania Low-Code oraz No-Code w Twoim otoczeniu.
  • Podzielimy się wskazówkami z entuzjastami, którzy pragną rozwijać się w branży Low-Code/No-Code.
  • Zapewnimy przestrzeń do wymiany doświadczeń dla pionierów
    i głodnych wiedzy specjalistów.

Czy No Code Days 2022 jest dla Ciebie?

  • Tak, jeśli masz naturalny drive do stałego ulepszania rozwiązań i chcesz wymienić doświadczenia z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.
  • Tak, jeśli ciekawią Cię przyszłościowe narzędzia, używane przez rynkowych liderów, takich jak Carlsberg, IKEA, PEPSI, czy Toyota. 
  • Tak, jeśli planujesz zgłębić swoją wiedzę z zakresu Low-Code i No-Code, a tym samym wpłynąć na jakość i wydajność pracy swojej czy pracowników.

Wirtualna edycja No Code Days to aż 3 ścieżki tematyczne!

Co czeka Cię na NoCode Days 2022?

  • Ogromna dawka wiedzy i praktyczne omówienie najciekawszych tematów z zakresu Low-Code/No-Code.
  • 3 bloki tematyczne (Ścieżka Biznesowa, Konsultanta oraz Zmiany), które ujmują obszary Low-Code/No-Code z różnych perspektyw. Dzięki temu trafnie dopasujesz tematykę do swoich indywidualnych potrzeb.
  • Ponad 500 uczestników, żywo zainteresowanych rozwiązaniami Low-Code i No-Code – co jest niebywałą okazją do nawiązania cennych znajomości.
  • Wirtualna przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń, zarówno dla pionierów jak i osób świeżo wchodzących do branży.
  • 5-godzinny praktyczny warsztat, który odbędzie się online dzień po konferencji.
  • Szeroka perspektywa, liczne case studies, najnowsze narzędzia i masa dobrych praktyk – które składają się na wartościowe doświadczenie rozwojowe.

Co to jest No-Code?

No-code development platforms (No-Code) to platformy IT umożliwiające programistom i nie-programistom tworzenie aplikacji, automatyzacji, botów i raportów, za pomocą graficznych interfejsów użytkownika i konfiguracji, zamiast tradycyjnego programowania komputerowego.

No-code są ściśle powiązane z Low-code development platforms (low-code), ponieważ obie mają na celu przyspieszenie procesu tworzenia aplikacji.

Jednak w przeciwieństwie do low-code, no-code nie wymagają w ogóle pisania kodu. Wszystko opiera się o pracę na zasadzie Point-and-Click oraz Drag-and-Drop.
Dodatkowo przy tworzeniu bardzo często korzysta się z gotowych szablonów.
Dzięki temu twórcy rozwiązań (tzw. Citizen Developerzy) mogą skupić się na tym co najważniejsze – na rozumieniu potrzeb klienta i adresowaniu tych potrzeb możliwościami budowanego rozwiązania. Tworzenie rozwiązań IT wreszcie stało się proste i każdy może się tego nauczyć.

Co ciekawe platformy No-Code często można rozszerzać o zupełnie niestandardowe funkcjonalności. Wymaga to programowania Full-Code (np: w języku JavaScript, PHP czy C#). Daje to chętnym możliwość na zwiększenie swoich umiejętności programistycznych.

Popularnymi przykładami platform No-Code są Microsoft Power Platform, AppSheet, WordPress, SharePoint Online czy Airtable.

Dlaczego No-Code?

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 5 lat powstanie 500 milionów nowych aplikacji biznesowych. Wedle Charlesa Lamanna, corporate vice president of the citizen applications platform w Microsoft:
“If that’s true, 450 million have to be built with a low-code tool,” “There are not enough humans to code fast enough to build that many. Professional developers should focus on harder challenges than another expense submission form or approval form.”

Według firmy Gartner „do 2024 r. co najmniej 65% wszystkich nowych aplikacji biznesowych będzie tworzonych za pomocą zestawów narzędzi o wysokiej produktywności, takich jak platformy do tworzenia aplikacji niskokodowych i niewymagających kodowania” (Vincent, Natis, lijima, Wong, Ray, Jain i Leow, 2020).

Z roku na rok gwałtownie rośnie odsetek programistów używających platform NO-CODE. W 2019 roku było ich 37 proc., obecnie już około 50 proc., co wygląda na efekt śnieżnej kuli. 

Zgodnie z raportem Forrester Consulting wykorzystanie popularnych platform typu NO-CODE i LOW-CODE nawet o 70 proc. zmniejszają koszt rozwoju aplikacji, a na przestrzeni trzech lat przynoszą 362 proc. zwrotu z inwestycji.

Niedawno brakowało 50 000 w PL i 500 000 w EU. Dzisiaj nieoficjalnie mówi się, że jest już 2x tyle (i to pomimo szkolenia).

Więcej danych:

  • Gartner Forecast: 70% solution for business will be in Low-Code
  • Globe News Wire: Low Code Development Platform Market: $46.4 billion by 2026, $83.5 billion by 2028
  • McKinsey, Driving Impact at Scale from Automation and AI, „60% wszystkich zawodów ma co najmniej 30% czynności, które można zautomatyzować”.
  • Według Towards Data Science, bardzo silnym stymulantem do rozwoju będzie transformacja w kierunku Biznesu 4.0, która wywołuje skokowy wzrost zapotrzebowania na zasoby IT.
  • Jak wynika z raportu McKinsey, Driving Impact at Scale from Automation and AI, „60% wszystkich zawodów ma co najmniej 30% czynności, które można zautomatyzować”. A to oznacza, że automatyzacja to coś więcej niż rozwiązanie krótkoterminowego problemu. To długoterminowa strategia i inwestycja w wykorzystanie talentów w zespołach. Taki, który może pomóc w odkrywaniu i tworzeniu nowych wydajności na nadchodzące lata

Dla kogo No-Code?

No-Code z racji swojej przystępności w mniejszym czy większym stopniu dla każdego.

Ścieżka Konsultanta – konsultanci, IT, Power Userzy

Jeśli jesteś osobą techniczną na pewno docenisz to, że część prostych rozwiązań będziesz w stanie przerzucić na inne osoby. Będziesz w stanie też osiągać znaczne efekty dużo szybciej co może przydać się w prototypowaniu czy walidacji większych projektów.

Dla Ciebie mamy ścieżkę Zmiany na naszej konferencji.

Ścieżka Zmiany – osoby chętne na przebranżowienie do IT

Bycie programistą to nie jedyna droga do wejścia w świat IT. Wedle nas świetną drogą jest właśnie LC/NC. 

Dla Ciebie mamy ścieżkę Zmiany na naszej konferencji.

Ścieżka Biznesowa – CXO, mendadżerowie, kierownicy projektów

LC/NC przyciąga wzrok Biznesu w związku z ogromnym potencjałem na zmniejszenie kosztów i zredukowanie czasu tworzenia rozwiązań. Tematy związane z transformacją cyfrową i bezpieczeństwem w firmie z wykorzystaniem technologii Low-Code i No-Code są również bardzo aktualne. To wszystko dopełniają nowinki z zakresu Citizen Development, czyli sposobu na zamienienie swoich pracowników w Developerów.

Dla Ciebie mamy ścieżkę Biznesową na naszej konferencji.

Kto to jest Citizen Developer?

Osoba spoza branży IT, która wykorzystując swoją wiedzę operacyjną tworzy rozwiązania wspierające procesy firmowe za pomocą platform NoCode i/lub LowCode.

Czy No-Code lub Low-Code oznacza koniec programistów Full-Code?

Absolutnie nie! No-Code i Low-Code to nie jest panaceum. Nadal wiele projektów będzie wymagało “tradycyjnego” podejścia programistycznego. Chodzi natomiast o to by odciążyć programistów. Ponadto im większa złożoność projektu jak i ryzyka jakim musi on sprostać, tym większa szansa, że najlepszym podejściem będzie wykorzystanie właśnie podejścia Full Code.

Bardzo dobrze oddaje powyższą myśl wykres, który na jednej z konferencji zaprezentował Microsoft:

image 13 - Aplikacje Low-Code / No-Code

Przydatne źródła

ORGANIZATOR

PARTNER TECHNOLOGICZNY

PARTNERZY ŚCIEŻEK

PARTNERZY

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY SPOŁECZNOŚCIOWI


KONTAKT

Joanna Dominik 

Conference Manager 

tel. +48 732 719 485

jdominik@developico.com

Michał Guzowski

Partner Manager 

tel. +48  502 709 555

mguzowski@developico.com

Wojciech Szczepanik 

Media & Community

tel. +48 794 058 311

wszczepanik@developico.com