PARTNER TECHNOLOGICZNY – MICROSOFT – Zestaw firmowego majsterkowicza – Power Platform
Paweł Nasiadka
Badania pokazują, że do 2025 roku liczba aplikacji biznesowych opartych o platformy LowCode wyniesie do 70% wytwarzanych aplikacji.
Jaka jest bariera wejścia w tę technologię dla Użytkowników Biznesowych? Co zyska biznes posiadający Citizen Developerów?
I co konkretnie można zbudować w oparciu o MS Power Platform?
Na te wszystkie pytania odpowiem w sesji Zestaw firmowego majsterkowicza – Power Platform. Opowiem tym czym jest Power Platform, jak wpłynie jej używanie na IT w firmie, pokażę jak szybko można wystartować ze zdobywaniem kompetencji w Power Platform oraz na koniec przejdziemy proces tworzenie rozwiązania end-to-end na konkretnym przykładzie.
Czym żyje młode pokolenie i co nam to mówi o przyszłości?
Jarosław Szulski
Wycieczka po ideach i sposobach myślenia młodego pokolenia, po trendach, które widzimy dziś, a które prawdopodobnie kształtują świat jutra, czy nam się to podoba, czy nie. Jaki to wszystko będzie miało wpływ na szkoły, firmy, rodzinę, na nas?
„Miłość od pierwszego wejrzenia — przenieś swój interfejs użytkownika/UX aplikacji Canvas na wyższy poziom, aby użytkownicy POKOCHALI Twoją aplikację!”
Kristine Kołodziejski
Liczą się pierwsze wrażenia. W życiu, w interakcjach międzyludzkich, a także w programowaniu.
Większość z nas rozpoczęła przygodę z aplikacjami Canvas Apps od utworzenia aplikacji z formularza SharePoint. Czy to działa? Tak. Ale czy wygląda ii zapewnia dobre doswiadczenie? Nie tak bardzo.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak:
- użyc kontrolki HTML do wykorzystania tzw. inline CSS – box-shadows, lineal gradients I wiecej,
- użyj ikon SVG, aby rozszerzyć istniejący zestaw ikon w aplikacji i dynamicznie zmieniać ich kolory,
- animuj swoje SVG bez kontroli timera,
- buduj paski postępu i okręgi za pomocą SVG,
- buduj ładowarki z kółkami,
BONUS: budowanie świecącego i poruszającego się obiektu blob w Power Apps, bo czemu nie!
… to na pewno nie chcesz przegapić mojej sesji!
Dyskusja na temat plusów i minusów rozwiązania Low Code vs. Custom Code (bespoke solutions). Co jest ważne przy wyborze odpowiedniej technologii ? Dlaczego warto zainwestować czas w dokładną analizę ? Na bazie naszych doświadczeń, przedstawimy studia przypadków poprawnie wybranej technologii oraz projekty, kiedy podjęcie nieodpowiedniej ścieżki realizacji nie przyniosło oczekiwanych rezultatów biznesowych. Każdy z nas będzie reprezentować jedną ze stron pokazując jej mocne elementy. W ten sposób opowiemy jak wykorzystać potencjał platform Low Code, a kiedy to Custom Code będzie lepszym rozwiązaniem.
Power Automate Desktop – wnioski i doświadczenia po roku automatyzacji RPA
Tomasz Poszytek
Podczas sesji chciałbym podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniami z pracy z Power Automate Desktop – RPA od Microsoft, z którym pracuję od samego początku, czyli od 2020 roku, a który od tego czasu został rozwinięty w kierunku stania się liderem na rynku. W trakcie sesji poruszę m. in.:
1. Czego dowiedziałem się o Power Automate Desktop jako produkcie,
2. Jakie napotkałem przeszkody i jak je rozwiązałem,
3. Przedstawię zestaw najlepszych praktyk dotyczących pracy i korzystania z RPA firmy Microsoft, dzięki czemu nie będziesz musiał/a szukać rozwiązań w Internecie, gdy sam napotkasz podobne problemy.
4. Opowiem o wnioskach z automatyzacji SAP i JD Edwards za pomocą Power Automate Desktop.
Use case Data Engineering w podejściu Low-Code z zastosowaniem Azure Synapse i Power BI
Marek Zieliński
Podczas wystąpienia zobaczycie jak wykorzystać Azure Synapse aby wzbogacić inicjatywy wizualizacji i analizy danych w Power BI. Na podstawie doświadczeń z naszych projektów opowiem o architekturze takiego rozwiązania. Przejdziemy przez przypadki, kiedy podejście Low-Code lub wręcz No-Code sprawdza się idealnie, a kiedy trzeba trochę więcej oprogramować. Kiedy warto skorzystać z Dedicated SQL pool, a kiedy lepiej bezpośrednio zapisać dane na Data Lake i odczytać je z poziomu Power BI. Będziecie też mogli posłuchać o podobieństwach i różnicach między Data Factory, a Azure Synapse oraz o tym co warto rozważyć wybierając jedno z tych rozwiązań.
Porozmawiamy czym są komponenty i biblioteki komponentów, oraz jaki mają wpływ na tworzenie aplikacji.
Przejdziemy przez dobre praktyki re-używalnych elementów Canvas Apps oraz poruszymy kwestie responsywności czy standaryzacji.
Governance – a komu to potrzebne? / Dajmy wszystkim dostęp i zobaczymy co się stanie” – powiedział kiedyś szef IT jak dowiedział się o Citizen Developerach
Michał Śmieszniak
Każda organizacja chciałaby żeby jej pracownicy mogli szybko tworzyć rozwiązania pomagające im w codzinnej pracy i usprawniające biznes. Takimi osobami są Citizen Developerzy. Biznes pomyślał: dajmy im dostęp do środowiska niech zoptymalizują procesy w naszej firmie. Następnie pozbędziemy się zespołu developerskiego i zredukujemy koszty😉
Jakie zagrożenia wiąża się z takim podejściem oraz z rozwijającym się tredem tworzenia aplikacji No-Code Low-Code?